Dornova metóda

Dornova metóda je jemná manuálna terapia, pomocou ktorej sú kĺby a stavce bezpečne a presne uvádzané späť do svojich pôvodných správnych polôh.

Príčinou nesprávnych polôh stavcov chrbtice môžu byť fyzické ťažkosti ako napr. výrony spôsobené nehodami alebo pri športe, rozdielna dĺžka dolných končatín, skrátenie svalov alebo aj citové problémy človeka. Pretože pri liečení Dornovou metódou sa uvoľňujú fyzické aj psychické blokády, môžeme ju považovať za celostnú metódu, ktorá lieči nielen príznaky choroby, ale aj samotné príčiny ochorenia.

Dornova metóda je druhom jemnej manipulačnej terapie, pri ktorej sa kĺby a stavce pacienta na milimeter presne uvedú do správnej polohy. Toto všetko sa deje voľným a prirodzeným pohybom ošetrovaného za jeho účasti a pomocou jemného tlaku palca terapeuta. Terapeut nikdy neprekročí prah bolesti a vďaka tomu, že pohyb nie je sprevádzaný trhnutím, je táto metóda bezpečná. Jemným tlakom tak môže byť stavec privedený do správnej polohy bez nežiaducich vedľajších účinkov.

Dornovou metódou môžu byť ošetrení takmer všetci ľudia, pokiaľ sú len trochu mobilní. Dornova metóda vyrovnáva statiku tela, môže pomôcť pri rôznych ťažkostiach a bolestiach pohybového aparátu ako sú:

  • bolesti chrbta, bedrových kĺbov, kolien, tenisových lakťov
  • skoliózy, rozdielnej dĺžky nôh (pokiaľ sa nejedná o vrodenú vadu)
  • pri ťažkostiach s čeľusťami a prehĺtaním
  • pri bolestiach hlavy, krátkozrakosti
  • črevných problémoch, srdečnej arytmii, šumenie v ušiach
  • Ošetrenie sa nerobí pri akútnych zápaloch, tesne po operáciách a pri osteoporóze v pokročilom štádiu.
     

Dornova metóda je jednoduchá a efektívna možnosť ako pomôcť ľuďom pri najrôznejších ťažkostiach. Dôležitá je však spolupráca a pomoc pacienta, ktorý si musí byť vedomý svojej spoluzodpovednosti za svoj zdravotný stav. K dosiahnutiu trvalých výsledkov je totiž nutné, aby každý človek poznal a zmenil svoje trvalé pohybové návyky a vzorce.
 

 

  30 min 60 min 90 min 120 min
Dornova metóda   35 €     

 

Vstúpte s nami do sveta, kde objavíte súlad
pokojnej mysle a fyzickej úľavy