Masáže

Pocítili ste už aj vy niekedy nepríjemnú bolesť svalov spojenú s obmedzením pohyblivosti? Stuhnutú šiju, bolesti v drieku, medzi lopatkami, v ramene, nepohodu v chodidlách? Alebo ste len pocítili potrebu zrelaxovať, uvoľniť sa od napätia a na chvíľu „vypnúť“?

To sú časté príznaky, ktoré nám napovedajú, že aj náš pohybový aparát vyžaduje našu pozornosť a starostlivosť. Ak spomenutým príznakom nevenujeme dostatočnú pozornosť a prípadnú bolesť tlmíme len liekmi, tak postupom času dávame priestor vzniku vážnejším, nepríjemným a bolestivým syndrómom, ktorých odstránenie potrvá dlhší čas a spôsobí nám väčšie obmedzenie a nepríjemnosti.

Starostlivosť o pohybový aparát je komplexnou záležitosťou, ktorá od človeka vyžaduje nachádzanie správnej miery medzi rôznymi činnosťami v živote. Uvádzať veci do súladu, vzájomnej harmónie a vyváženosti. Striedať aktívne činnosti s odpočinkom a navodenia fyzickej úľavy, ale aj pravidelne vnášať do duše pokoj.

Život je behom na dlhú trať a akékoľvek pestovanie extrémnych výkyvov je pre človeka z dlhodobého hľadiska nevhodné a zdraviu škodlivé.

Jedným z dôležitých, vysoko účinných a overených spôsobov starostlivosti o pohybový aparát je jeho manuálne ošetrenie pomocou rôznych masážnych techník. Každá z ponúkaných masáži je ako relaxačná tak aj terapeutická, závisí len od miery jej využitia podľa konkrétnej potreby, stavu a okolností.

Ak máte pochybnosti, či je niektorá konkrétna masáž pre vás vhodná kvôli vášmu zdravotnému stavu, poraďte sa najprv so svojim lekárom, aby ste tak predišli možným komplikáciám alebo aspoň na možné kontraindikácie upozornite.

Veríme, že si z našej pestrej ponuky vyberiete práve tú masáž, ktorá vám najviac vyhovuje. Ak neviete, ktorý typ masáže zvoliť, radi vám pomôžeme vybrať si takú, ktorá bude pre vás tá najvhodnejšia.

 

Vstúpte s nami do sveta, kde objavíte súlad
pokojnej mysle a fyzickej úľavy